Doğa Ve Yol Filmleri

19639287.jpg-r_1280_720-f_jpg-q_x-xxyxx

127 Saat

Genç dağcı Aron Ralston, kimseye haber vermeden çıktığı yolculuğunda büyük bir kaya parçasının arasına sıkışır. 5 gün boyunca hayatta kalmak için elinden geleni yapan Aron'ı oradan kurtaracak kimse yoktur. Tek çaresi yine kendisidir... 5 gün boyunca kolu kayaya sıkılmış bir şekilde aç ve susuz kalan Aaron, başta sevgilisi olmak üzere, ailesi ve yolda karşılaştığı iki dağcı kızdan yardım bekler önce. Fakat zaman geçtikçe kimsenin ondan haberi olmadığını anlar... 5 gün boyunca yaralı halde sıkışıp kaldığı kayada içsel sorunlarıyla başbaşa kalan Aaron aynı zamanda cesareti ve kendisini metrelerce derinlikteki bu beladan kurtarmaya yarayacak tüm yönleriyle de yüzleşir. Dinamizmini ve heyecanını hiç kaybetmeyen film, hayattaki seçimlerle ilgili sıra dışı bir hikâye sunuyor. İyi seyirler dileriz..
Fragman İzle
into the wild

in to the wild

Film de şehrin kirliliğinden ve gürültüsünden bunalan bir gencin, doğaya dönüş hikayesi ele alınıyor. Christopher üniversiteden mezun olmuş, hayallerini gerçekleştirebilmek için elinden gelen her şeyi yapmaya hazır olan bir gençtir. Sıradan bir kişinin yaşayacağı hayatı seçmemiştir. Christopher tüm mal varlığını bağışlar ve bankada ki tüm parasını yakarak sırt çantasıyla beraber bilinmez bir yolculuğa başlar. Alaskaya gidecek ve vahşi hayatın içinde yaşayacaktır. Yolculuk sırasında deneyimlediği tecrübeler ile hayatın en sert ve gerçekçi yönlerini anlar. Sırt çantalı her gezginin hayalini gerçekleştirebilen Christopher’ın hikayesi yıllardır tüm doğa severlere ilham kaynağı olmuştur. İyi seyirler dileriz.
Fragman İzle
life-of-pi-1

Pi'nin Yaşamı

Hindistan’dan Kanada’ya giden bir yük gemisi, içindeki hemen hemen tüm canlılarla birlikte trajik şekilde batar. Bir can kurtaran filikası, uçsuz bucaksız vahşi Pasifik Okyanusu'nun ortasında yapayalnız kalır. Sandalın hayatta kalmayı başarabilen mürettebatı ise bir sırtlan, kırık bacaklı bir zebra, bir orangutan, Richard Parker adında üç yüz kiloluk bir Bengal kaplanı ve Pi adlı 16 yaşında Hintli bir çocuktan oluşmaktadır. Pi'nin hayvanat bahçesi işleten ve hayvanlarıyla göç yoluna koyulan ailesi, batan gemide yaşamını kaybetmiştir. Pi, kurtuluş yok gibi görünen bu okyanusta zayıf bir sandalda yanındaki hayvanlarla birlikte hayatta kalma savaşı verir ve keskin zekası ve zooloji bilgisiyle besin zincirine kurban gitmez. Ama şimdi Bengal Kaplanı ile teknede baş başa kalmıştır. Dev kaplana yem olmamak için hayvanla anlaşmanın ve yakınlaşmanın yollarını bulur. Sıra dışı yolculuk sona ermeden büyülü bir adaya varacaktır.. İyi seyirler dileriz..
Fragman İzle
 
1748122

Moonrise Kingdom (Yükselen Ay Krallığı)

Küçük yaşlarda, gençliğin baharında masalsı bir aşk hikayesi. Otoriteden, baskıdan ve emirlerden sıkılan gençlerin özgürlüklerini aradıkları bir hikayeye şahit olacağız. İyi seyirler dileriz.
Fragman İzle
motorcycle-diaries-poster

Motorcycle Diaries (Motosiklet Günlüğü)

1952 yılında Ernesto ve Alberto Buenos Aires’ten bir motosikletin sırtında yola çıkarlar. Araçları arızalandığında otostop yapar, halka kaynaşmaya başlarlar. Bildiklerinden çok farklı bir Latin Amerika gerçeği beklemektedir onları. Astımı olan Ernesto ilaçlarını bir kadınla paylaşır; cüzam kolonisinde, hastaların kaderine ortak olurlar. İnka medeniyetinin üzerinde yükselen çarpık kentleşme ve adaletsizliklere şahit olurlar. Bu yolculuk, iki genç adamın geleceklerini şekillendirecektir. Harika bir yol hikayesi sizleri bekliyor. İyi seyirler dileriz..
Fragman İzle
MV5BMTc1MzU5MDgzMF5BMl5BanBnXkFtZTcwMDQ4ODY2OA@@._V1_SY1000_CR0,0,674,1000_AL_

on the road (yolda)

Yazar olmak isteyen bir genç ve onun en az kendisi kadar kaybolmuş görünen akıl hocası beraber bir yolculuğa çıkıyorlar. Hayatı beklemeye mi alıyorlar yoksa beraber hayatı keşfetmeye mi çalışıyorlar bilinmez. Muhtemelen ikisi de. Yolda pek çok kişi onlara katılıyor. İkinci Dünya Savaşı sonunda gençlere kalan kaybolmuş dünyanın minik bir modeli gibiler. Kendilerini şiirde, cazda, uyuşturucuda ve sekste arıyorlar. Bu yeni dünyada kim olduklarını bulmaya çalışan çaylaklar için büyümek ve sorumluluk almayı öğrenmek ise zaman alıyor. İyi seyirler dileriz.
Fragman İzle
revenant_ver2_xlg-307motsn9fam7kcj3pytq8

The Revenant (Diriliş)

Hayvanları kürkleri için avlayan bir kuruluşta çalışan Hugh işinde oldukça başarılı bir tuzakçıdır. Fakat son işinde bir boz ayı tarafından ağır şekilde yaralanır. Av ekibi onun yaralı olduğunu ve yardıma ihtiyacı olduğunu bildiği halde ölüme terk eder. Daha sonra Hugh beklenmedik bir şekilde iyileşir ve iyileştikten sonra öfkesini hem ekibinden hemde hayvan kürkü için hayvanları öldürenlerden çıkaracaktır… İyi seyirler dileriz..
Fragman İzle
 
2167266

Tracks (Çöldeki İzler)

1977 yılında Robyn Davidson adında genç bir kadın, Batı Avusturalya’da Brisbane'den çölün ortasındaki Alice Springs'e gitmek ister. 24 yaşında bir genç kadın olan Robyn Davidson, bu yolu yürüyerek katetmeyi ailesine ve arkadaşlarına rağmen gerçekleştirmeye kararlıdır. Öncelikle yolculuğu için gerekli ekipmanı ve yiyeceği ayarlaması gerekmektedir. Bir köpek ve dört deveyle çıkacağı 2700 km'lik yolculuk için her şeyini tamamlaması 2 yılı bulur. Vahşi hayvanlar ve susuzluk gibi faktörleri de barındıran bu uzun yürüyüşüne ona National Geographic fotoğrafçısı Rick Smolan da eşlik edecektir. Büyük yolculuktan hemen önce tanışan ikilinin uzun bir yolu, doğayla ve birbirleriyle ilgili de keşfedecek pek çok şeyi vardır. Genç bir kadının nefes kesici bir yolculuk hikayesi.. İyi seyirler dileriz..
Fragman İzle
wild

Wild (Yaban)

Cheryl Strayed isimli genç kadın yakın zaman önce annesini kaybetmenin acısıyla büyük bir sarsıntı geçirir ve uyuşturucu batağına saplanarak kendi gözleriyle evliliğinin yavaş yavaş bitmesine ve yok olmasına tanık olur. Cherly annesinin kaybetmenin verdiği acıyla birlikte geçmişe dair hatıralarında vermiş olduğu nedenlerle, birden bire radikal bir karar alır. Çantasını alıp sonu olmayan bir yolculuğa çıkan Cherly Amerika’nın tehlikeli ve zorlu bölgelerinden geçecek, hatta Pasifik Crest Yolunda yalnız başına yürüyecektir. Kadın başında çıktığı bu tehlikeli macerada umutsuzluk, yorgunluk ve karamsarlığın verdiği karmaşık duygularla birlikte güzel şeylerle de karşılaşacaktır… İyi seyirler dileriz.
Fragman İzle
 
blair-cadisi-izle

Blair Witch (Blair Cadısı)

James Donahue'nun kardeşi Heather ve arkadaşlarının Maryland'deki Kara Tepeler Ormanı'nda kaybolmalarının ardından 20 yıl kadar zaman geçmiştir. James ve arkadaşları Peter, Ashley, Lisa ve rehberleri Lane ile Talia, bu gizemi çözebilmek için aynı ormanda, ellerinde kameralarla birlikte bir araştırma gezisine çıkarlar. Başlangıçta gezi olumlu gitse de gece çöktüğünde, başta tahmin bile edemeyecekleri şeylerle karşılaşacaklardır. İyi seyirler dileriz..
Fragman İzle
19858932.jpg-r_1920_1080-f_jpg-q_x-xxyxx

The Grey (Gri Kurt)

Alaska'da petrol sondajında çalışmak için görevlendirilen bir ekip, uçaklarının düşmesi sonucu bölgenin vahşi ve ıssız bir alanında mahsur kalırlar. Grubun başı olan Ottway, ekibin vahşi doğada aç kurtlara karşı hayatta kalabilmesi için elinden geleni yapmak zorundadır. Hem kaza sonrası aldıkları ölümcül yaralar, hem de insanı donduran hava koşulları karşısında kurtlara yem olmadan buradan kurtulabilecekler midir? Dondurucu soğuğa karşı verilen bir savaş. İyi seyirler dileriz..
Fragman İzle
 
NORTH WRAP STREET 3.indd

North Face (Kuzey Yamacı)

Birkaç dağ sevdalısı, Avrupa'nın en yüksek dağlarından birini keşfetmek için, farklılıklarını bir tarafa koyarak işe koyulurlar. Dünyanın en meşhur kuzey yüzüne sahip İsviçre’nin Eiger Dağı, kuzey duvarının ortalama 70 derecelik eğimiyle dünyanın en tutkulu dağcılarının hep gözdesi olmuştur. Bu dağa tırmanırken hayatını kaybeden birkaç Alman dağcıdan sonra başarılı olacak başka bir ekip aranmaktadır. Hinterstoisser bu işe olumlu bakarken Kurz Nazi Almanyası hakkında şüpheler içindedir. Sonunda kabul eder ama bu riski Alman liderleri mutlu etmek için değil, kendisi için yaptığının altını çizer. Kurz ve Hinterstoisser sonunda yaz ortası gibi tırmanmaya başlarlar ve bir grup Avusturyalı ile bir yarış içine girerler. İyi seyirler dileriz..
Fragman İzle
3040964

The Jungle Book (Ormanın Kitabı)

Mowgli bebekken geldiği ormanda kurtlar tarafından büyütülmüştür ve siyah panter Bagheera'nın akıl hocalığı sayesinde bir çok şey öğrenmiştir. Fakat insanları sevmeyen Bengal kaplanı Shere Khan onu ormanda istemez ve ormanı terk etmek zorunda kalır. Yolculuğu sırasında çok değişik yaratıklarla karşılaşan Mowgli, kendini keşfetmek yolunda çok daha fazlasını öğrenecektir. İyi seyirler dileriz..
Fragman İzle
 
5e17af8a440b93b2a17f270c92ab131a

Boot Camp (Ölüm Kampı)

Yavru Kurtlar ismini taşıyan bir grup izci, bu haftaki etkinliklerini ormanlık bir alanda kamp kurarak gerçekleştirmek isterler. Gruba öncülük eden liderler, misafir çocuklara kampı daha da heyecanlı hale sokmak için, ormanda bulunan ölümcül bir hayvanın varlığını anlatırlar. Bu masalı inandırıcı bulmayan çocuklar kampın tadını çıkarmaya çalışırken oldukça eğlenirler. İçlerinden Sam, karanlık çökünce “Kai” isminde yaratığın kamp yapan iyi insanları öldürdüğü hikâyesine kendini oldukça kaptırmıştır. Dağda ilk gece güneş battığında, takım liderlerinin tüm eşyaları çalınır. Sam gece Kai’yi aramaya çıkar ancak kamptaki kimseyi kendine inandıramaz. O günden sonra kampta kaybolan insanlar ve eşyaların sayısı artmaya başlayınca herkes, gece karanlığı çöktüğünde ölümcül bir yaratığın peşlerinde olduğunu düşünmeye başlayacaktır. İyi seyirler dileriz.
Fragman İzle
031647

Lone Survivor (Son Kalan)

Dört kişilik bir SEAL ekibi, Taliban'ın lideri Admad Shad'ı ölü ya da diri ele geçirmek zorundadır. Afganistan'ın Kunar bölgesine gönderilen askerler, kendilerine oldukça güvenseler de operasyonları bekledikleri gibi ilerlemeyecektir. Taliban üyeleri tarafından başlatılan bir kuşatma sırasında ekipteki askerlerden 3'ü ölümcül şekilde yaralanır ve sadece biri kurtulmuş olur. Hayatta kalan asker, köylülerin evlerine sığınarak kendisini bulacak bir kurtarma timini beklemeye koyulur. Ancak geride bıraktığı üç arkadaşının başına gelenlerin ağırlığını düşündükçe işler katlanılmaz bir hal almaya başlar. Doğada nefes kesen bir yaşam mücadelesi. İyi seyirler dileriz..
Fragman İzle
 
20541978_20131010174200124.jpg-r_1920_1080-f_jpg-q_x-xxyxx

All Is Lost (Sona Doğru)

Hint Okyanusu'nda tek başına gezinti yapan bir adam, yatının bir gemi konteynırına çarpması üzerine bilincini kaybeder. Uyandığında bilinci yerinde değildir ve kazayı yavaş yavaş hatırlamaya başlar. Telsiz, radyo ve navigasyon ekipmanını kaybetmiştir ve vahşi bir fırtınanın tam ortasında kalmıştır. Teknik donanımları olmadan bir hiç olan adam direnişi ve tecrübeli denizcilik geçmişi sayesinde hayatta kalacağına inanmaktadır. İyi seyirler dileriz.
Fragman İzle
way_ver2

The Way (Yol)

The Way aile, dostlar ve bu sürekli değişen karmaşık dünyada karşılaştığımız zorlukları anlatan güçlü ve ilham verici bir film. Tom ‘Camino de Santiago’’da yürürken çıkan fırtına yüzünden ölen oğlunun cenazesini almak için Fransaya gelmiştir. Eve geri dönmek yerine, oğlunun geziyi bitirme arzusunu gerçekleştirmek için tarihi yolculuğa çıkmaya karar verir. Tom’un planlamadığı şey ise bu yolculuğun üzerinde bırakacağı etkidir. Çok fazla yürüyüş deneyimi olmayan Tom kısa bir süre sonra yolculuğunda yalnız olmadığını fark eder.Yolda kendi gibi farklı insanlarla karşılaşır ve bu insanların her birinin kendi problemleri vardır. Tom oğluyla çözümlenmemiş ilişkisi sayesinde, “yaşadığımız hayat ile seçtiğimiz hayat” arasındaki farkı keşfeder. İyi seyirler dileriz.
Fragman İzle
 
movieposter

The Secret Life of Walter Mitty

Fantezi dünyasında sessiz sedasız bir hayat süren Walter, kendini hiç beklenmedik bir maceranın içinde bulur. Yeni iş arkadaşı Cheryl'la masumca flört etmeye başlamasının sonrasında hayatı, hayalindeki sevgilinin gerçeğe dönüşmesiyle değişir. Ancak Walter, büyüsünün bozulacağını düşündüğünden hislerini Cheryl'a açıklamakta tereddüt etmektedir.. Walter'ı ve Cheryl'ı akıl almaz olaylar ve sürpriz gelişmeler beklemektedir. İyi seyirler dileriz.
Fragman İzle